Tajomstvo, ako vznikla naša HulaHula?

Už ako malý chlapec som chcel vedieť po anglicky. Sníval som o cestách do neznáma. Žiaľ, možností na učenie sa cudzieho jazyka, ako aj finančných prostriedkov som mal, podstatne menej, než mojich snov. Snažil som sa aplikovať rôzne kreatívne spôsoby, ako obísť systém a naučiť sa jazyk inak. Chcel som objaviť bezbolestný a instantný spôsob, ako ovládať cudzie jazyky. Našiel som ich niekoľko, ale našiel som ich v sebe a rád sa o ne s druhými delím.

Začal som si plniť sny a študovať na vysokej škole v Petrohrade. Po jej skončení som svoje vedomosti vyučoval cez internet. Spočiatku len tak. Pre radosť. S možnosťou dohovoriť sa vo svete sa pre mňa stal život krajší a farebnejší. Študenti mi často písali zážitky zo svojich ciest. Postupne sa mi ich nazbieralo toľko, že som musel osloviť kamarátov, nech mi s nimi pomôžu.

Dnes mám prácu snov. Spoznávam nových a zaujímavých ľudí. Vždy sa od nich aj niečo naučím. Toto som hovoril svojim terajším kolegom, ktorí učenie vnímajú viac ako poslanie, než ako prácu. Moja úplne prvá študentka Adriana mi po nejakom čase položila otázku, ktorá zmenila môj život. „Vojto, prečo nezaložíš školu?“ opýtala sa. Nikdy na to nezabudnem. Dnes u nás Adriana študuje už tretí jazyk. Ovláda perfektne ruštinu, angličtinu, zahryzla sa do nemčiny a pokukáva po španielčine. Práve ona mi dala prvý impulz. Naši študenti nám pomáhali s budovaním školy a rozširovaním sa. Stále nám pomáhajú. Ich potreby nám ukazujú, ako neustále zlepšovať služby a nové recenzie nás vždy potešia.

Som — možno blázon, avšak milujem slobodu. Naša značka Hula Hula vám ju tiež pomôže dosiahnuť. Aj preto je jej názov bláznivý a vždy ma pobaví, keď niekomu vyčarí úsmev na tvári. V HulaHula sa radi smejeme a smiech odovzdávame aj ďalej na hodinách. Je pre nás hnacím motorom.

HulaHula po havajsky znamená tanec. Tento názov dal našej online jazykovej škole môj kamarát, keď mi nič netušiac povedal: „ Tvoj život je ako tanec. Nauč ma to!“

V Hula Hula spájame ľudí a spoločne sa snažíme viac tancovať, aj keď to vyzerá ako v blate. Možno si myslíte, že je to klišé, ale vo mne stále drieme ten malý chlapec, ktorý chce vidieť krajší a bohatší svet a ktorý chce, aby boli zážitky dostupné pre všetkých.

Spoznávajme ľudí, buďme ľudskí a užívajme si slobodu, ktorú nám cudzí jazyk ponúka.

Vojtech Paumer
Mgr. art. Vojtech Paumer

Zakladateľ online jazykovej školy HulaHula

Categories: Blog

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *