S cudzím jazykom sa vaše nástrahy na cestách zmenia na príležitosti

Radi by ste sa niekam vybrali, ale bojíte sa nástrah na cestách, lebo neovládate cudzí jazyk? Veľa ľudí by o tomto strachu vedelo rozprávať. Našim lektorom v HulaHula sa bežne stáva, že im ich študenti rozprávajú neuveriteľné dobrodružné príbehy zo zahraničia, ktoré boli spôsobené práve jazykovou bariérou.

Jeden z našich študentov – Marek, pred pár rokmi cestoval z Paríža do malého mestečka v Rakúsku. Po treťom vlakovom prestupe sa ocitol v ďalšom už poslednom vlaku, ktorý bol v ten deň poloprázdny. Prisadlo si k nemu mladé dievča.

Marek sa poobzeral a okolo neho bolo stále veľa voľných miest, ale dievča sa rozhodlo, že si sadne práve oproti nemu. Keď si na to dnes spätne spomína, dochádza mu, že malo pravdepodobne kúpenú miestenku, ale pre vtedy 21-ročného študenta to bol signál, že ho zaujal.

Keďže nenašiel odvahu sa jej prihovoriť, vytiahol svoj laptop a začal o svojej ceste písať, ako to vždy robil vo vlakoch. Dievča sa stalo v tej chvíli jeho zrkadlovým odrazom. Ona tiež vytiahla svoj laptop a začala písať. Marek sa rozhodol vyskúšať niečo iné. Vytiahol z batoha fotoaparát a fotil výhľad z okna. Prechádzali trasou Semmering – jednou z najscénickejších rakúskych trás, na ktorej vidieť nádherné rakúske hory. Neznáme dievča, jeho zrkadlo, urobilo to isté. Ani sa nenazdal a už mala v rukách malý fotoaparát aj ona.

Pre Mareka to bolo jasné znamenie. Flirt si nenamýšľal. Z tašky vylovil Horalku a ponúkol ju dievčaťu. Tá ju s radosťou prijala a z tašky preňho vytiahla nemeckú čokoládovú tyčinku. Marek sa konečne odhodlal a prihovoril sa jej.

Skúšal svoju angličtinu. Po slovensky by to bol tiež údel, ale v angličtine sa to javilo ako nesplniteľná misia. Mladé dievča iba myklo plecami. Rozprávalo si ďalej po nemecky. Pýtať si číslo na niekoho, s kým sa nemožno dohovoriť, by bolo asi zbytočné.

Marek vystúpil z vlaku. Bol už na mieste, kam sa chcel dostať. No zrazu mu neznáma slečna kývala a on jej nestihol odkývať naspäť. Nikdy viac ju už nevidel. “Kto vie, možno by sme dnes už mohli byť svoji,” hovorí s odstupom času Marek. Aj to ho presvedčilo o tom, aby sa učil jazyky. V našej online jazykovke HulaHula sa práve učí už svoj druhý cudzí jazyk. Pre istotu. 😉

V živote nikdy neviete, aké príležitosti na vás číhajú. My v HulaHula sa snažíme, aby mali vaše cesty vždy happy end, pretože sme v tom s vami, kdekoľvek a kedykoľvek.

Využite príležitosť a vyskúšajte si svoju bezplatnú online hodinu cudzieho jazyka. Povedzte nám o svojich dobrodružných cestách, alebo o plánoch ako ich uskutočniť. Zistíte tak, na akej ste úrovni v cudzom jazyku.

Konstantín
Konstantín

lektor

Categories: Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *